Dla początkujących: jak zrozumieć pejzaż mitologiczny

Pod zakładką „Pejzaż mitologiczny” nowa strona o rozpoznywaniu i zbliżaniu się do miejsc kultowych za pomocą dziesięciu kroków czy metod. Nietrudne, do zastosowania praktycznie w każdym zakątku Europy. Wpis „Próba zbliżenia do pejzażu mitologicznego” streszcza część wstępu do książki Heide Göttner-Abendroth pt. „Matriarchale Landschaftsmythologie”. Wystarczy tylko nauczyć się patrzeć, wyostrzyć zmysły i zapoznać się z lokalnymi legendami czy folklorem. Po pewnym czasie wszystkie części puzzle układają się w całość. Początek fascynującej i niekończącej się przygody! Zapraszam. Wykorzystajmy okazję, dopóki jeszcze nie wszystkie kultowe miejsca zostały do końca zagospodarowane, zawłaszczone i zgwałcone przez pazerność i niewiedzę.

Szwabska Jura. Widok z Góry Dziewczyny czyli Magdeberg.

Szwabska Jura. Widok z Góry Dziewczyny czyli Magdeberg.

Informacje o vouivrenoire

Born in Warsaw, studied English Philology in Lublin (Poland). Moved to Zurich in 1976, studied at Zurich University (Journalism, Slavic Philology, English Literature). Married, two daughters, two granddaughters.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s