O mnie

kerr_ja

Nazywam się Anna Kohli. W 2007 roku ukazała się moja książka pt. „Trzy kolory Bogini” o długiej i fascynującej tradycji Trzech Bogiń w Europie. Okazało się, że tego tematu nie można zamknąć. Co chwila znajduję nowe ślady owych Trzech, ciągle pojawiają się pasjonujące historie. Będę więc dalej snuła opowieść o tej niezwykłej Trójcy na blogu, a zainteresowanym polecam lekturę „Trzech kolorów Bogini”. Książkę można zamówić
pisząc na mail ksiegarnia@efka.org.pl.

Trzy-kolory-bogini_Anna-Kohli,images_product,19,978-83-915460-3-1

Od paru lat tropię również tradycję wodnych bogiń w literaturze, sagach, folklorystyce, sztuce i pejzażu. Ten blog jest po to, aby uzupełnić temat Trzech oraz uporządkować temat mitycznej Baby Ryby, nieśmiertelnej i uniwersalnej Pani Wody.

Przy okazji chcę poruszyć temat matriarchatów, publikując własne artykuły oraz cytaty z prac badaczek matriarchatów, które nie miały szczęścia zaciekawić polskich wydawców.

Urodziłam się w Warszawie, studiowałam filologię angielską w Lublinie na UMCS, następnie sławistykę, literaturę angielską i publicystykę na Uniwersytecie w Zurychu. Studia ukończyłam w 1991 roku.

Jestem mężatką, mam dwie córki, dwie wnuczki i mieszkam w Szwajcarii, niedaleko Zurychu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s